Jarní vyjížďka Motoklubu 4/08

   Stabiláky a Svojanov

  A je tu další tradični vyjížďka motoklubů Č.Třebová a Motošok.I přes horší počasí byla velice slušná účast. Jako první cíl vyjížďky bylo malé domácí muzeum na stabilní motory u Poličky.

Muzeum ja na uplně zastrčném místě.Příjezd k němu vede po úzké asfaltce.Tolik motorkářu tam asi ještě neviděli.Nebylo pomalu kde zaparkovat. Muzeum obsahuje hlavně bafající stabilní motory(ano,ta scéna z filmu Na samotě u lesa s pilou - tak to je přesně ono).Mimto to je zde k vidění jedna krásná Jawa 500 OHV,Citroen 2CV a nějaká kola u stropu.Exponáty jsou vystaveny na dvorku a vpřilehlé velké garáži.Došlo i na živo předváděčku stabiláku s odborným výkladem.Je vidět,že majitelé jsou oprvdu zapálení fandové.

Odtud kolona motorek pokračovala na hrad Svojanov kde proběhla tradiční soutěž o velmi hodnotné ceny (puzzle a výšivky motoškok):-) Dál byla možnost navštívit zmíněný hrad,ale většina se přesunula do hospody.Takový přísun motorkářů je zjevně zaskočil,takže z obsluhou to bylo hodně špatné.Rozhodl jsem se alespoň vylízt na věž hradu(alespoň ňáká atrakce).Do to ho ale začlo pršet,takže rychle dolů a taky do suchý hospody.Ovšem obsluhy jsem se nedočkal.když jsem se rozhodl že jedu domů,přijel Horác.Zajeli jsme do druhého podniku Otakar kde už dopadlo kafe a kofola,ale na jídlo se mi čekat nechtělo.Nakonec jsme zkončli v rastauraci na Andrlově chlumu u Ústí n. Orl. V 18:00 jsme byli doma jak na koni.

No trochu se to protáhlo a byla už trochu zima,ale jinak dobrý