Jeseníky-Rýmařov,Ovčárna 9/08

   I cesta může být cíl

I  takto jednoduše se dá popsat tento výlet.
Původní záměr byl, jet do Ludvíkova u Vrbna pod Pradědem na sraz Vrakaři a připojit se k vyjížďce, která má obvykle atraktivní trasu nebo cíl.

No realita je někdy trochu jiná. Vyjížďka totiž tento rok neměla žádný cíl a ještě ke všemu začínala brzo takže jsme ji ani nestihli. Jeli jsme tedy do Rýmařova kam měli motorkáři přijet.Na místním autobusáku proběhlo pár soutěží s pár motorkami (ono jich tam totiž moc nebylo) a pak už nic.

 

Hm,co teď ? Blýsklo mi hlavou že když je tak pěkně mohl bych vyjet na ovčárnu. Alespoň zjistím jak to s tím placeným výjezdem vlastně je.
Kolega Bubeníček s rodinou jel zatím někam na oběd a já už jsem si to hasil k závoře na Hvězdě.
V budce před výjezdem každému vystaví povolenku.Nahoře se platí za parkovné. Pro auto je to 180,- a motorku 90,-. Po mě ale nikdo nic nechtěl,takže pohoda. Každou celou hodinou se pouští nahoru a každou půl hodinu dolů.
Ovčárna je hlavně výchozí bod a záchytné parkoviště. Vysílač Pradědu se zdá na dosah, ale musí se k němu šlapat asi 2,5km po hezké asfaltce. Určitě to není nic hrozného. Stačí si vyčlenit tak 2 hodinky a je to krásný výlet. I motorkář se může občas projít. Já jsem ale neměl tolik času ,takže jsem se prošel jen asi kilometr směrem k Pradědu a zpátky. No,když nic jinýho tak jsem udělal alespoň něco pro pohyb.
V jedné hospodě jsem se připojil opět ke svým známým a příjemnou jízdou jsme přes známé zatáčky kolem Skřítku a Šumperk jeli domů. I když výlet neměl jasný atraktivní cil,byla to pěkná projížďka. A o to víc,když to byl jeden z posledních pěkných výkendů.


PS: Ještě poznamenám že jsme navštívily 3 restaurace (Rýmařov-na statku,Malá Morávka a Skřítek). A nutno dodat že ani jedna neměla moc dobrou úroveň,A to jak záchodů,lokálu i jídel (na Skřítku ale ty jídla vypadaly dobře). A ještě ke všemu ve všech hospodách měly úroveň degradující zelený ubrusy. To už něco vypovídá o úrovni místních služeb. Zamrzí to o to víc když je člověk ještě omámenej z alp.