Kopřivnice,Štramberk 7/08

    Tatry a trůba

Po delší době se podařil zase jeden pořádný celodenní výlet.Tentokrát jsem vyrazil z kámošem Péťou a jeho přítelkyní Laďkou (Fazer 600 s třema kuframa:-).

  První ze dvou hlavních cílů byl Štramberk.Cestu nemá cenu rozpytvávat.V Mohelnici se najede na dálnici a sjede se až za Novým Jičínem.Štramberk už je potom asi 10km a Kopřivnice hned za rohem.
 
  Hlavní dominanta je samozřejmě Štramberská trůba.Už při příjezdu se z dálky krásně tyčí na kopci.Štramberk je romantické historické městečko se spoustou zachovalých roubených domků a chaloupek.Nejznámějším produktem jsou štramberské uši - chutnají jako perníčky.Celá obec je v poměrně prudkém kopci.Nahoře je malebné náměstí kde probíhají různé jarmarkové akce. O kousek výš za náměstím je kamenná vysoká věž - trůba.Je to pozůstatek z hradu který tam kdysi stával. Z věže je opravdu super výhled do okolní krajiny a městečko je jak na dlani. Stojí to zato stejně jako prohlídka města. Ještě poznámka - nedoporučuji restauraci Stará škola.   Přesunuli jsme se do Kopřivnice k technickému muzeu Tatry.Nedá se přehlídnout.Před muzeem stojí Slovenská strela.Expozice muzea je poměrně rozsáhlá - na 2 patra.Obsahuje opravdu hodně exponátů z celé produkce od roku 1896 (Präsident) až po současnonst (T700).Nechybí samozřejmě modely s legendární aerodynamickou karoserií, ani Tatra kolem světa.Je zde také několik zajímavých prototypů které se nikdy nevyráběly.
Nemá cenu to nějak podrobně popisovat,to se zkrátka musí vidět.Na prohlídku je dobré si vyčlenit tak 2 hodinky.
 
  No a teď zase trochu negativ.Během návštěvy muzea Začalo docela brutálně pršet a rozhodně to nevypadalo že by chtělo přestat.No,mysleli jsme že si cestu zpět zpestříme jinou trasou nebo se někde zastavíme,ale takhle jsme najeli na dálnici a stejnou cestou valíme zpět.Déšť se střídá slabý se silným. před Olomoucí končí mraky i déšť. Je krásně jako by nikdy nepršelo.
V České Třebové jsme před 19tou h.

  Výlet opravdu vyvedený,kdyby nezačlo lejt,je to bez chyby.Tatrovácké muzeum ve spojení se štramberkem rozhodně stojí i za delší cestu.

Něco čísel: celkové km 350
                vstup trůba 20
                vstup Tatra 75 (ovšem my co máme knížečky se 
                vstupenkama,máme to grátis,www.cestovnikniha.cz)
                focení Tatra 30