Zámek Doudleby,Letiště Ú.n.O. 8/09

  Nenápadný Doudlebský zámek je překvapivě atraktivní

 Každý rok Motoklub Česká Třebová pořáda sraz na Hrádku ve výletním penzionu Koliba blízko Ústí n.Orl. Zúčastnil jsem se sobotní vyjížďky,ktará vedla do asi 35 km vzdálených Doudleb n.Orl. kde proběhla prohlídka zámku. Prohlídka a interiery zámku mě mile překvapily. Doudlebský zámek je poměrně nenápadný a každý většinou jenom projede kolem.A jěště k tomu je zastíněn komerčně známějšími Častolovicemi. Ovšem v poslední době se více zviditelnil natáčením velkofilmu Bathory.

Něco o zámku :
Zámek dal v roce 1588 postavit Mikuláš Starší z Bubna. Původně sloužil jako letní sídlo, později byl využíván jako lovecký zámek. Bez zajímavosti není, že rod Bubnů stavbu vlastní (s výjimkou let 1948-1993) nepřetržitě. Nevelký, ale půvabný zámek je dílem italských renesančních umělců. Unikátní sgrafitová výzdoba, pokrývající všechna vnější i vnitřní průčelí, je vysoce ceněna odborníky i širokou veřejností.

Po prohlídce měli účastníci srazu v ceně kafe a zákusek. No to byl trochu zádrhel,protože se muselo na všechny poměrně dlouho čekat.

Kolona motorek odtud,pokračovala do Ústí n.Orlicí na letecký den.Pokoukání na bezpočet ultralightů a na startujíci letadla je vždy atraktivní a doplnilo to příjemné odpoledne.

Jednoduchý výlet na nedělní odpoledne.Sice jsem najel asi jenom 85km,ale zase to skoro nic nestálo.Pohoda.