26.04.2009 - Ameriky a Americkej bar - Pardubice

 

 Každý rok se v Pardubické ČEZ aréně pořádá automoto show - takový malý autosakon s doprovodným programem. Tento rok byla výstava okořeněná nedělním srazem majitelů klasikých amerik. Výborný důvod na menší projížďku.
    Vedle předlouhých osmiválcových pixel tu bylo k vidění i pár veteánů aut i motorek a dále tradiční představení  ve stuntridingu - já nevim ale to ničení pneumatik před lidma mě nikdy nechytlo:-). Víc netřeba popisovat,fotky jsou lépe výmluvné. 


    Další zastávka byla v baru road café. Jestli se dá říct o nějaký hospodě že je stylová, tak je to rozhodně tenhle bar.Stylovost je tady dotažená do posledního detailu. Což rozhodně u nás není běžná věc. Převážně cihlový interier je vyzdoben americkými prvky. Nápisy a espézetky všeho druhu,dvě klasický benzínky,předek z Oldsmobile a na jídelním lístku co jinýho než hambáče na různý způsoby(sám jsem vyzkoušel patrový roadbuger za 65 a dobrý) a dotoho všeho hraje výborná hudba místy připomínající film Pulp fiction. A aby toho nebylo málo tak v rohu místnosti bliká semafor Walk - Don´t walk. A přitom ceny jsou na rozumné úrovni,takže návštěvu doporičuju- je to tam fakt super.
    No a jako zákusek jsme si dali vyhlídku z Pradubické zelené brány.Výhled super,výlet super. Dohromady jsme ujeli směšných 130 km.Ale ne vždy je prostor a finance na nějakej megatrip,takže z tohohle pohledu to byl maximálně efektivní vejlet dá se říct za hubičku.